O firmie

Firma Rays Foto została założona w 1995 roku jako firma handlowa importująca bezpośrednio od producentów i wprowadzająca na rynek polski filtry i akcesoria fotograficzne.

Obecnie reprezentujemy na rynku polskim kilku uznanych i renomowanych producentów filtrów i akcesoriów fotograficznych:


LEE FILTERS to angielski producent mocowań oraz filtrów fotograficznych prostokątnych, wykonanych z żywicy optycznej, poliestru i szkła oraz filtrów do oświetlenia studyjnego.

FORMATT FILTERS to angielski producent filmowych i fotograficznych filtrów nakręcanych i prostokątnych Formatt , wykonanych ze szkła SCHOTT, oraz prostokątnych filtrów żywicznych Hitech.

HELIOPAN LICHTFILTER to niemiecki producent filtrów nakręcanych, wykonanych ze szkła SCHOTT lub z żywicy optycznej oraz szerokiej gamy akcesoriów fotograficznych.

NOVOFLEX PRAZISIONSTECHNIK to niemiecki producent precyzyjnych systemów i akcesoriów fotograficznych.

LUMIQUEST to amerykański producent systemów dyfuzowania i kierowania światłem lamp błyskowych.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące produktów prosimy o kontakt mailowy biuro@raysfoto.pl lub telefon do siedziby firmy 618480656.


Rays Foto dziś to nie tylko dystrybutor wspomnianych marek.

Bazując na naszym doświadczeniu oraz wychodząc naprzeciw potrzebom klientów indywidualnych w 2008 roku uruchomiliśmy salon detaliczny nawiązując współpracę z polskimi dostawcami. Jesteśmy lokalnym dealerem marek: Manfrotto, Leica, Gitzo, Redleaf, Quadralite, Sirui, ReporterStrap, Peak Design. Obecnie w ofercie dostępnych jest około 7000 produktów, a oferta jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe produkty.

W 2009 roku uruchomiliśmy internetowy sklep detaliczny www.stopfoto.pl, w którym oferujemy filtry fotograficzne i oświetleniowe, torby i plecaki fotograficzne, statywy i głowice, akcesoria do fotografii studyjnej oraz cały szereg akcesoriów często niezbędnych fotografującym i filmującym. Dzięki platformie sklepu nasza oferta jest dostępna przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji na temat detalicznej oferty: www.stopfoto.pl

Działalność naszej firmy obejmuje handel i doradztwo w zakresie fotografii i filmu, oraz działalności studyjnej naukowej i specjalistycznej.

Nasza kadra to wykfalifikowani pracownicy, którzy chętnie udzielą informacji na temat oferowanych przez nas produktów.


Dane teleadresowe:

Rays Foto Krzysztof Rajek
ul. Staszica 10/4
60-527 Poznań

Tel: +48 618 480 656
Tel: +48 509 590 100
E-mail: biuro@raysfoto.pl
GG: Rays Foto